ONLINE rezervace prohlídky
Hrady a zámky - Termíny prohlídek - Homepage - Kontakty - E-shop

Napsali o nás

Objekt: Hrad Kost Stránka: Napsali o nás Datum: 14.5.2012

Na hradě Kost je od 5. května zahájen nový projekt Otevřete 13. komnatu... Jak to celé funguje? Na počátku nebylo vždy slovo. V našem případě je na počátku cestovní pas. Teprve s ním v ruce se dostanete do blízkosti tajemných postav z minulosti, magických průvodců našimi 10 historickými sídly, kteří k vám promluví a provedou vás komnatami, jimiž v minulosti kráčeli ve společnosti urozených oni sami a v jejich závěsu pak dějiny. Po získání celkem 7 z 10 možných klíčů budete moci před vámi vybranou 13. komnatou (rozhodnete se pro 13. komnatu některého z hradů, zámků nebo kláštera?) prohlásit ono pověstné „Sezame, otevři se!". Co se stane pak, zůstane až do toho okamžiku tajemstvím...

Zahajovací slavnost k tomuto projektu je na Kosti naplánována na 19. června.

Do památky ale můžete zavítat z mnoha jiných důvodů. Například od května do září se tu bude prezentovat princ Richard s legendární skupinou Haraldos. Rytířské souboje určitě uchvátí děti i dospělé. Další novinkou je zprovoznění hradní restaurace U Draka, která se nachází v areálu památky. Nabízí padesát míst uvnitř zařízení a dvě stě ve venkovním posezení.

Letošní vstupné bylo o trochu navýšeno: plné je 120 korun (vloni 100), zlevněné je 80 (vloni 70). Nově je zavedeno vstupné 90 korun pro seniory.