ONLINE rezervace prohlídky
Hrady a zámky - Termíny prohlídek - Homepage - Kontakty - E-shop

Aktuality

Objekt: Stránka: Aktuality Datum: 25.8.2014

Ani objekty zapojené do Projektu Otevřte 13.komnatu nezůstanou pozadu a i s tajemnými postavami si můžete vychutnat kouzlo nočního hradu, zámku či kláštera.

Hradozámecká noc v broumovském klášteře začíná v 18:00. Projděte si klášterem s loupežnickým synkem. Letošní Hradozámecká noc na hradě Grabštejn bude ve znamení velké přestavby. Ne že by snad hrad sám byl během ní přestavován, ale spolu s dr. Jiřím Mehlem ze Střelic budete mít možnost prožít ještě jednou renesanční dobu a atmosféru největší stavební změny, jíž hrad v novověku prošel.

Zámek Kačina ožije společně s Rudolfem Chotkem a jeho služebnictvem. V zámecké kapli se pak můžete těšit na komorní koncert v podání Štěpána Buchara. Nevšední zážitek vás při prohlídce zámku Karlova Koruna za svitu svící a loučí. Můžete se těšit na hraběcí pár, který vás provede zámeckými komnatami. Paní hraběnka nabídne svůj proslulý Elixír mládí a pan hrabě určitě z rukávu vytáhne nějaký žertík.

Na hradě Kost si pak nesmíte nechat ujít prohlídky s katem Heřmanem, kdy vám Heřman ze Zap představí svou pověstnou mučírnu. Přijďte se opět po roce bát a bavit zároveň na zámek Slatiňany! Čeká vás tajuplná procházka nočním zámkem s neobyčejnými příběhy starých i nových slatiňanských zámeckých strašidel. Odvahu a kapesní svítilnu nutně s sebou! Obojího bude zapotřebí!

Na zámku Loučeň vyvrcholí letní putování s Robinem Hoodem a za pokladem Lady Marion velikou veselkou. Chystá se svatba spanilé Lady Marion a udatného Robina. Noční prohlídky jsou samozřejmostí.

Přejeme krásný závěr letních prázdnin